Poradnik

Jak powinien być wykonany najważniejszy film w naszym życiu ? Jakie jest nasze zdanie na ten temat tj. filmowania, fotografii ślubu na weselu. 

 

Wydaje się nam że przy wyborze kamerzysty i fotografa - (fotograf ślubny Zduńska Wola) podstawowym kryterium nie powinna być cena, przy wszystkich kosztach za ślub i wesele te koszty są jednymi z mniejszych a tylko ta pamiątka nam pozostaje. A więc jak szukać i wybierać?.  Przy wyborze kamerzysty i fotografa na nasz ślub warto przeprowadzić rozeznanie, czyli przejrzeć dotychczasowe realizacje potencjalnych wykonawców. Warto poprosić o przedstawienie całych filmów a nie wybierać tylko na podstawie teledysków i skrótów.  Ponieważ stosunkowo łatwo jest wybrać 2 minuty spośród całego dnia nagrywania. W firmie FOTO VIDEO STUDIO TOP w czasie prezentacji pokazujemy naszą ostatnią pracę.  Jeśli już dotrzemy do całych filmów, na co zwracać uwagę ?  Szczególnie uważnie należy obserwować obraz, czy nie wydaje się niestabilny, chwiejny czy wręcz trzęsący czy zachowany jest balans bieli. Obraz, który skacze przed oczami, sprawia że filmu nie sposób oglądać a przynajmniej nie  jest to przyjemne. Nie dajmy zwieść się opisom, stabilizacja kamery, full hd i tym podobne. Sprzęt oczywiście jest ważny ale jeszcze ważniejsze są umiejętności i doświadczenie, sam sprzęt nie zrobi dobrego filmu czy zdjęć, najważniejszy jest realizator i montażysta. Dlatego przy wyborze kamerzysty i fotografa odpowiedzmy sobie na pytania na nasze intuicyjne pytania. Czy obraz jest ostry i dobrze oświetlony ? Czy w filmie i zdjęciach zachowana jest odpowiednia logika i tempo, czy te filmy i zdjęcia się nam po prostu podobają ? 

 

Każda pamiątka ze ślubu powinna zawierać kluczowe jego elementy. Żelazny repertuar to: ubieranie młodych, błogosławieństwo, sakrament małżeństwa, pierwszy taniec, oczepiny itp. To "esencja" pamiątki weselnej jaką jest film weselny. Dobry montażysta umie połączyć  te elementy  w jedną całość tak dynamicznie i naturalnie, że wydaje się minęła chwila a nie godzina. Dlatego na pytanie Czy film ślubny musi być nudny?  Odpowiadam absolutnie nie. Sztuka filmowa nie znosi słowa nuda. Dobry film ślubny jest tak skonstruowany aby unikać  zbyt długich ujęć , dłużyzn, monotonii. Niestety tak charakterystycznych dla kiepskich filmów ślubnych.

Aby uatrakcyjnić obraz filmowcy przeplatają wideo zdjęciami z dzieciństwa Pary Młodej, materiałami plenerowymi. Nic to nie pomoże jeśli nie ma co montować z samego wesela. My jako firma FOTO VIDEO STUDIO TOP stosujemy filmowanie pod montaż wielokamerowy  i przy oglądaniu mamy wrażenie że było 2 kamerzystów,  do dźwięku (w kościele i na sali weselnej) stosujemy specjalny rejestrator a więc dźwięk (jakości PCM, jakość studyjna, 96kHz/24bit, rejestrator ten pozwala uchwycić dźwięk osiągający poziom ciśnienia akustycznego 130dB SPL pozbawiony zakłóceń)  jest w każdym miejscu fenomenalnej jakości. Co do samej pracy kamerzystów ważne  jest, aby potrafili znaleźć się tam gdzie dzieje się coś ciekawego, niespodziewanego, efektownego, śmiesznego itp. I tu pojawia się duża umiejętność, kamerzysta ma być w odpowiednim miejscu i czasie ale nie musi zwracać na siebie uwagę. Wie że to nie on jest gwiazdą,  nie może przeszkadzać. Jednak  z wieloletniego doświadczenia wideofilmowania - (wideofilmowanie Zduńska Wola, wideofilmowanie Sieradz) wiemy, że warto się z kamerzystą umówić na pewne zachowania w czasie trwania imprezy, inaczej wiele fajnych chwil może umknąć.

Znaczenie ma oczywiście również dobór muzyki do filmu. Jeżeli lubimy jakiś rodzaj muzyki, to warto podzielić się swoimi preferencjami z filmowcem. Najlepiej jeśli przedstawimy listę dosłownie kilku ulubionych utworów powiązanych z tzw. tematyką miłosną. Natomiast warto szukać filmowców, którzy są otwarci na różne nasze pomysły. 

A gdy już wybierzemy kamerzystę - (kamerzysta Zduńska Wola, kamerzysta Sieradz),  to warto z nim ustalić szczegóły. Należy przede wszystkim otwarcie przedstawić swoje oczekiwania. Nie dogadanie jest skrótem do rozczarowania. I tak  np. warto omówić, np. jak powinna wyglądać czołówka oraz zakończenie filmu. Możemy także zasugerować, by film zawierał część poświęconą najśmieszniejszym wpadkom weselnym, niebanalną prezentaje zdjęć z foto wspomnienień i z foto pleneru, życzenia składane wprost do kamery lub np. lektora czytającego wiersz miłosny, na koniec spis gości weselnych.

 

Jeżeli interesuje cię niebanalny, dobrze zmontowany  film, który utrzyma przed ekranem najdalszych krewnych skontaktuj się z nami czyli FOTO VIDEO STUDIO TOP, www.videotop.eu, nasze referencje są w zakładce - Zaufali nam, http://www.videotop.eu/index.php?scm=229